Allmänt > Fria diskussioner
Körslaget?
Fjoll:
Njaa, jag vet inte, gissade bara att det gick ut på att dirra en kör som inte var vana körsångare. Alltså gissade jag fel. Eftersom jag inte sett programmet tidigare så har jag inte så bra koll och borde kanske vara lite återhållsam med vad jag skriver ;)
ada:
Jag vet ju inte heller :) (vem orkar googla hela tiden) Nån som sett mer på det kanske kan säga hur det ligger till
nisse 8:
Jag har röstat ;)
Domino:
Heja Nisse, tack för den rösten!
Och tack till er andra också förstås!
--- Citat från: ada skrivet mån 12 maj 2008 14:06:35 ---Jag vet ju inte heller :) (vem orkar googla hela tiden) Nån som sett mer på det kanske kan säga hur det ligger till
--- Slut citat ---
De gick ut i "sin" stad och bad folk komma och provsjunga, det var nog blandad kompott. Det var körledaren som tog beslutet vilka som fick vara med i kören. Och öra för stämmor hade Cans, det visade sig redan i första körslaget!
Reseda:
Jag har sett alla programmen UTOM finalen! Det var GP speedway på TV 24. Dagen efter var det Formel 1 då reprisen sändes.
Motorsport i alla ära, jag visste inte förrän nu vilken kör som vann.
Navigering
[0] Meddelandeindex
[*] Föregående sida
Gå till fullversion