Allmänt > Fria diskussioner

Vilka blir nyårslöftena då?

<< < (20/26) > >>

JJ:

--- Citat från: änglautanskor skrivet fre  1 feb 2008 22:42:33 ---Nyfiken på vad JJ vill ha i sin samling?

--- Slut citat ---

Han har en Capri soffa, men jag vet inte vilken variant och vad värderar den till. Jag måste nog titta på den innan jag vet om det är något för mig.

convallaria:

--- Citat från: JJ skrivet fre  1 feb 2008 21:14:11 ---En samlare som jag känner väl var här förra helgen och köpte en fjärdedel av samlingen. En annan samlare kommer troligtvis inom en vecka och köper resten. Eventuellt bli det ett byte där eftersom han har en sak som jag har letat efter.

--- Slut citat ---

Bravo, bravo! Nyårslöften är till för att hållas! :-)

Reseda:
Konvaljen, "Ã…t du räkorna"  JA det gjorde jag. Resten har jag förträngt  8)

Reseda:
Jag har sorterat hälften nu!!!

convallaria:
Reseda: Jag är stum av beundran! Bravo! Eftersom mycket av min vindsröjning består i sortering av framförallt textil och sypryttlar undrar jag om du sorterar efter nåt speciellt system. "Påbörjat före 1976", t ex, eller "påbörjat kommer aldrig att avslutas om jag ska vara realistisk" eller efter färger, handarbetesteknik, storlek eller vad?

Svar till "Nyfiken i en strut"

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

[*] Föregående sida

Gå till fullversion