Allmänt > Fria diskussioner
Mattor och kattor
Reseda:
Convallaria, Det är en liten slank herre som haft stället då han for runt på sin Moto Guzzi :-\
convallaria:
Aaa. Nerkingen är långt ifrån slank, men tjusig, där han kör omkring på sin BMW från -74. Skulle behöva strl 54 minst. Han är också rätt trevlig att ha i sitt hem, men tar mer plats än kattor och mattor.
Alltså kattor, mattor, krukväxter, kanske en man och absolut barn vill jag ha i mitt hem. Dessutom böcker och gamla möbler som inte står och skriker: "Jag är ny! Akta mig!" Gärna, men inte nödvändigt, gardiner. Sen lampor, lampor, lampor och ljusstakar med brinnande ljus i så fort det blir mörkt.
Däremot inte lysrör, TV-apparater och maskiner som låter jämt, som ventilation, värmepumpar och skvalradio.
Reggis:
Ja skall du hitta en Youmud-Bokhara med en säck med brodyrer som den här lär du få leta Convallaria. Mitt förslag är att du letar hos matthandlare i New York, det kan det eventuellt finnas någon. Däremot kan man inte alltför sällan hitta säckar i enklare kvalité.
Reseda:
Konvaljen, "Skulle behöva strl 54 minst." Allt under denna storlek på en person av manskön, är inte MÄN. Till det fordras PONDUS, vilket en man under strl 54 ej tillförskaffat sig.
Hav tröst ni andra ungtuppar, det kommer med åren :-*
Navigering
[0] Meddelandeindex
[*] Föregående sida
Gå till fullversion